Fatih Terimin teröre isyanı Fatih Terimin teröre isyanı
22 Ağustos 2012
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep´teki terör saldırısı nedeniyle Kasımpaşa maçıyla ilgili yorum yapmadı. "Şimdi ben nasıl maç analizi yapayım? Yazıklar olsun. Bu ülkeye ne oluyor?" diyen Terim saldırıyı kınadı.

Müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısına oldukça moralsiz bir şekilde gelen Fatih Terim, "Kaka´yla, Engin Baytar´la, maçla ilgili sorularınızın hepsine cevap vereceğim ama Gaziantep´teki olaydan sonra, durumum şimdi yorum yapmak için müsait değil. Başka bir gün Florya´ya gelin, bunların hepsinin yanıtını vereyim" dedi.

Maçtan sonra duydukları şeylere bir insanın Türk olup da üzülmemesinin mümkün olmadığını dile getiren Terim, "Yazıklar olsun. Bu ülkeye ne oluyor?

Şimdi 3 puan aldık diye göbek mi atayım? Milletin evine ateş düşmüş. Her gün 1 oluyor, 2 oluyor. Beyler nereye gidiyoruz? Böyle bir gecede, ´Kazandığımız için,
3 puan aldığımız için mutluyum, sevinçliyim´ demeye utanıyorum. Böyle olacaksa spor yapmayalım, futbol oynamayalım" ifadelerini kullandı.

Yaşanan hadisenin ardından söyleyecek söz bulamadığını vurgulayan tecrübeli teknik adam, moralinin çok bozuk olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Onlar da ana baba evladı. Hiçbir ölüm olmasın. Bu ülkenin ananelerine, örflerine, kardeşliğine ne oldu? Dinimiz bunu emretmiyor. ´Komşun açsa, sen tok duramazsın´ denilen bir dinden geliyoruz. Belki sesimizi çıkarmıyoruz ama takip ediyoruz. Gazetelerin sadece arka sayfalarını okumuyoruz. Ülkemizde neler
olduğuna biz de bakıyoruz. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Onlar da candır. Şimdi gelip ben nasıl maç analizi yapayım? 1-2 gün bana müsaade edin. Galip mi geldik biz? Maç sonu kaynar sular dökülmüş gibi olduk."

Terim´in yaptığı konuşma, basın toplantısını izleyen medya mensuplarından da alkış aldı.

Diyadin: "Bir şeyler söylemenin anlamı yok"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Metin Diyadin, 2-1 kaybettikleri Galatasaray maçıyla ilgili olarak çok kısa bir değerlendirme yapmakla yetindi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim´in, Gaziantep´te yaşanan terör saldırısına tepki gösterdiği açıklamanın hemen ardından basın toplantısı odasında kürsüye gelen Metin Diyadin, "Fatih hocanın sözleri üzerine ilave bir şeyler söylemenin anlamı yok. Yeni bir takımız. Kazanabilirdik ama kaybettik. İyi akşamlar" ifadelerini kullandı.

Kasımpaşalı futbolcular İlhan Eker ve Sancak Kaplan da konuşmalarında terör saldırısına tepki gösterirlerken, Galatasaray karşısında kendilerini galibiyete taşıyacak fırsatları bulduklarını ancak değerlendiremediklerini aktardılar.  - Haberin devamı

 

            

 
Galatasarayda Fatih Terim depremi
Bari siz yapmayın
Fatih Terimle ilgili şok iddia
Terimden Melo'ya ibretlik ceza
Fatih Terimin teröre isyanı
Türkiye Terimi alkışladı
Terimden büyük ders
Terimin Almadığı Kupa Kalmadı
Terim İstikrarımızı Sürdürüyoruz
Terim Çok Güzel Bir Maç Oldu
 

» Süper Kupa Çevik Kuvvee Emanet
» Erzurumda Akıl Oyunları
» Terim Ben Erzurumda Kamp Yaptım
» Terimin baskın planı
» Fatih Terim Floryada sabahlıyor
» Fatih Terimli Galatasarayın derbilerde yüzü gülüyor
» Terim aynı hataya düşmedi
» Fatih Terim Intere...
» Fatih Terimin son kararı...
FATİH TERİM
FATİH TERİM
Fatih Terim (d. 4 Eylül 1953, Adana), defans mevkiinde oynayan ´İmparator´ lakaplı ve Commendatore unvanlı Türk teknik direktör ve eski futbolcu. Galatasaray teknik direktörü.
 
 
 
 
 
 
 
 

 
  
 
Sinem Kobal Ardayı Çeşmede Yalnız Bırakmadı.
Cüneyt Özdemir Erkeni fena bozdu
Buğra Gülsoy eşi Burcu Karanın aldığı hediyeye bayıldı
Savcı Berk, Aziz Yıldırımdan şikayetçi oldu
Bahçeliden Suriye uyarısı